Jak dobrać grill do swoich potrzeb? 0
Jak dobrać grill do swoich potrzeb?

Kiedy nadchodzi wiosna, powszechnie czuć w powietrzu aromat grillowanych potraw. Jednym z najważniejszych aspektów tworzenia idealnej kuchni zewnętrznej jest wybór odpowiedniego grilla. Istnieje wiele rodzajów oraz rozmiarów grilli, a także specjalnych funkcji, które trzeba rozważyć. Oceń swoje podstawowe potrzeby z grillowaniem by dobrać właściwą opcję, jeśli po przeczytaniu tego nadal masz problem zapraszamy do kontaktu.

Rodzaje Grilla

1.Grill na węgiel drzewny, wybierz taki jeśli jesteś cierpliwy i grillowanie dla Ciebie musi wiązać się z rytuałem rozpalania i kontrolowania prawdziwego ognia wydobywającego się z węgla bądź drzewa. Grille węglowe wymagają więcej czasu na rozgrzanie niż inne typy grilla oraz wymagają czyszczenia po każdym użyciu, jeśli zależy nam na tym by zachował właściwy stan. Jeśli decydujesz się na grill węglowy, zwróć uwagę czy posiada w swojej pokrywie termometr, który jest niezbędny do precyzyjnego określenia temperatury panującej wewnątrz. Ważne jest aspekt pokrycia grilla odpowiednim materiałem, zwykła farba nie zda egzaminu i po jednym sezonie grill będzie wyglądał źle oraz może już pokryć się rdzą. Jeżeli będzie pokryty emalią porcelanową ten problem już nas nie będzie dotyczył. Najważniejszy jest rozmiar, nie kupujmy dużego grilla jeżeli planujemy grillować tylko dla dwóch osób oraz nie zaopatrujemy się w mały grill gdy planujemy często imprezy z gośćmi. Nieodpowiedni rozmiar sprzętu wiąże się często z wieloma niedogodnościami i wydłużonym czasem przygotowywania naszych potraw. Uniwersalnym wyborem będzie KEG od Broil Kinga łączący w sobie cechy zwykłego grilla węglowego oraz Kamado, posiada ruszt skrojony na potrzeby kilkuosobowej grupy choć warto zwrócić uwagę, że jest zdecydowanie droższy od zwykłych grilli węglowych

2. Wybierz grill gazowy, jeśli cenisz sobie wygodę i masz większy budżet. Są one zasilane propanem lub gazem ziemnym i dają lepszą kontrolę nad temperaturą. Możesz taki grill zakupić już za około 2000zł. Każda kolejna grupa cenowa to nowe możliwości: większa wytrzymałość, wyższe temperatury i powierzchnia, możliwość zastosowania większej ilości akcesoriów, lepsza kontrola nad strefami temperatur rusztu, długość okresu gwarancyjnego i design. Grill gazowy to zdecydowanie najczęstszy wybór konsumentów jeżeli chodzi o wybór grilla, ponieważ są najbardziej wszechstronne i wygodne w użyciu do tego jest ich zdecydowanie najwięcej jeśli chodzi o konfiguracje i to im poświęcimy najwięcej uwagi. Gdy zamierzasz kupić grill gazowy powinieneś wziąć pod uwagę takie czynniki jak: 

Powierzchnia grillowania(rusztu), jest niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na decyzję o tym jaki grill nabędziemy. Gdy chcemy przyrządzać jedzenie do 4 osób powinniśmy mieć rozmiar rusztu co najmniej o wielkości rusztu występującego w grillu GEM 310 jest to 34 cm x 58 cm (dł. x szer.). Planujesz wykorzystać grill dla większej grupy tj. 4-8 osób? Wtedy warto rozważyć zakup większego grilla, który umożliwi nam komfortowe grillowanie. Crown 410 wychodzi naprzeciw tym potrzebom i posiada już większy ruszt 44cm x 65cm co przy odrobinie cierpliwości umożliwi nam gotowanie nawet dla większej grupy. Jeżeli nie chcemy stawiać na kompromisy i powierzchnia rusztu jest dla nas kluczowa a imprezy które urządzamy niejednokrotnie gromadzą powyżej 10 osób, zdecydowanie warto rozważyć zakup grilla Baron 590 gdzie wymiary naszej przestrzeni do pieczenia to aż 44cm x 81cm! Przy wyborze rozmiaru rusztu w tym samym momencie podejmujemy decyzję o liczbie palników występującym w naszym grillu, co prawda dwa trzy palnikowe grille mogą różnić się od siebie rozmiarem, jednak nie będą to tak duże różnice jak w przypadku jednego grilla trzy palnikowego a czteropalnikowego. Jeżeli nie znamy powierzchni rusztu grilla, który chcemy zakupić warto posilić się tym parametrem. 

Wielkość naszego urządzenia. Jeżeli posiadamy dużo miejsca w ogrodzie czy na tarasie, zdecydowanie warto wybrać urządzenie, które zapewni nam odpowiednią powierzchnię. Gdy dysponujemy tylko małym balkonem, warto pójść na ustępstwa i zdecydować się na grilla kompaktowego, którego nawet będziemy mogli bezpiecznie schować do szafy. Mały grill sprawdzi się też świetnie, jeżeli chcemy wykorzystać go jako urządzenie turystyczne i mamy w planach zabierać go na wypad poza miasto, do parku czy na ryby.

Nie bez znaczenia pozostają dodatkowe funkcjonalności naszego grilla. Być może chcesz by twoje urządzenie było wyposażone w dodatkowy palnik boczny, który służy jako kuchenka? Jeśli tak, to przy wyborze sprzętu z taką funkcjonalnością nasz grill to pełnoprawna kuchnia zewnętrzna o znacznie zwiększonej funkcjonalności. A może wymagasz od sprzętu żeby posiadał rożen? To również możesz otrzymać w zestawie. Wraz ze wzrostem liczby funkcjonalności naszego grilla, wzrasta również jego cena.

Pozostaje jeszcze możliwość zakupu grilla elektrycznego, gdy nie możemy pozwolić sobie na grill gazowy bądź elektryczny i jest to świetna alternatywa. Dodatkowo istnieje również możliwość zakupu grilla na pellet, posiada on cechy grilla gazowego i węglowego gdyż mamy dużą ilość naturalnego dymu oraz ułatwioną regulację temperatury, z reguły jest wykorzystywany do przyrządzania mięsa w technologii low and slow. Przy doborze takiego grilla zalecamy skontaktować się ze specjalistą, który wyjaśni wszystkie różnice jak i cechy takiego sprzętu i pomoże dobrać sprzęt do Twoich indywidualnych potrzeb oraz budżetu.

Oczywiście wyżej przedstawione przykłady są orientacyjne a modeli i potrzeb jest zdecydowanie więcej, dlatego warto wziąć je pod uwagę ale racjonalnie modyfikować je pod własne potrzeby i upodobania, zachęcamy do kontaktu i oferujemy pomoc w doborze sprzętu właśnie dla Ciebie.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Telefon 22 1234 992
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium