Czyszczenie grilla gazowego - Instrukcja krok po kroku 0
Czyszczenie grilla gazowego - Instrukcja krok po kroku

Grille gazowe tak jak każde urządzenie wymagają czyszczenia, które jeśli będzie przebiegało według instrukcji, pozwoli na bezawaryjne funkcjonowanie Twojego grilla przez lata. To prosta czynność, którą należy wykonywać regularnie co bezpośrednio przełoży się na higienę oraz stan techniczny. Czyszcząc grill zapobiegasz korozji, przykremu zapachowi oraz masz pewność że twoje potrawy zawsze będą smakowały dobrze.

 

Co będziesz potrzebować do wyczyszczenia grilla:

    -Szczotka do grilla z włosia
    -Preparat do czyszczenia grilla
    -Zestaw do konserwacji palników grilla gazowego Broil King
    -Woda i mydło

Zanim zaczniesz, grill należy wypalić. Ustaw wszystkie pokrętła na max i poczekaj aż grill przestanie dymić. Będzie to oznaczało że pozostałości tłuszczu i resztki jedzenia zwęgliły się, a sam grill jest gotowy do czyszczenia manualnego. (Zwykle nie zajmuje to dłużej niż pół godziny)

 

Krok 1

Po ostudzeniu grilla zaczynamy czyszczenie od góry tzn. należy wyczyścić szczotką wewnętrzną stronę pokrywy oraz obie strony rusztu. Kiedy wszystkie zanieczyszczenia spadną pod ruszt, zdejmij go i zrób to samo z aromatyzerami. Grille Broil King to solidne urządzenia, więc nie bój się przycisnąć szczotki mocniej. Kolej na palniki, do tego przyda się Zestaw do konserwacji palników grilla gazowego Broil King ponieważ ma małą szczotkę, która pozwoli na dokładne wyczyszczenie zakamarków.

Krok 2

Zanieczyszczenia które znajdą się na spodzie grilla najlepiej jest usunąć za pomocą odkurzacza.
Następnie użyj Preparatu do czyszczenia grilla dokładnie spryskaj cały grill i pozwól mu nasiąknąć. Najlepiej jest, podobnie jak w kroku pierwszym zacząć od góry. Czyli wyszoruj klapę wewnątrz i z zewnątrz, a następnie wypłukaj środek wodą. Grille gazowe Broil King posiadają łatwo demontowalny termometr w klapie. Jeśli go zdejmiesz, jest mniejsza szansa na zacieki, oraz na to że dostanie się do niego woda. Ruszty, aromatyzery oraz resztę aluminiowego piekarnika wyczyść tak samo jak klapę, a następnie osusz za pomocą ręcznika.

Krok 3

Przyszła pora na palniki. W grillach marki Broil King demontaż jest bardzo prosty. Wyciągnij zawleczkę, unieś delikatnie i po prostu go wysuń. W starszych modelach zamiast zawleczki znajduje się śruba. Upewnij się że otwory w palniku nie są zapchane, lub zardzewiałe. Jeśli palniki mają widoczne uszkodzenia na skutek korozji, najlepiej je wymienić. W tym celu zadzwoń do jednego z naszych sklepów i zapytaj o dostępność. Kiedy masz już palnik w ręku znów przyda się Zestaw do konserwacji palników grilla gazowego Broil King za pomocą długiego wyciora wyczyść palnik w środku, jest to bardzo ważny krok, ponieważ zdarza się że w środku będzie pajęczyna która finalnie uniemożliwi prawidłowy przepływ gazu. Następnie oczyść sam palnik z korozji drucianą szczotką. Ostatni krok to udrożnienie otworów w palniku za pomocą metalowej wykałaczki, która znajduje się w szczotce.

Krok 4

Po dokładnym umyciu urządzenia, należy sprawdzić stan techniczny poszczególnych elementów. Jeżeli jakaś część jest skorodowana, trzeba ją wymienić. Ruszty z powłoką porcelanową powinny być gładkie, bez plam ani łuszczącej się rdzy. Ruszty ze stali nierdzewnej zapewne będą trochę ciemniejsze niż w momencie kiedy odbierałeś grilla ze sklepu jednak po dokładnym umyciu powinny być gładkie. Warto też zajrzeć do iskrowników, czy nie są uszkodzone, oraz jak wygląda iskra. Sprawdź też przy okazji szczelność całego układu gazowego. W tym celu należy podłączyć i odkręcić butlę przy zamkniętych zaworach palników. Za pomocą wody z mydłem zobaczysz czy z instalacji nie ma wycieku gazu. W przypadku pojawienia się bąbelków, sprawdź czy połączenia nie są luźne. Jeśli nie jesteś pewien czy zrobiłeś wszystko jak należy, zawsze możesz swojego grilla oddać Nam do sprawdzenia. Grillspot oprócz sprzedaży, prowadzi także serwis.

Krok 5

Za pomocą wody z mydłem (lub innym bezpiecznym detergentem) umyj całego grilla z zewnątrz i spłucz obficie wodą. Po wyschnięciu dobrze jest zabezpieczyć zewnętrzne elementy ze stali nierdzewnej. Przyda się do tego emulsja, która przywróci dawny blask Twojego grilla.

 

Ruszty w grillu gazowym najlepiej jest czyścić regularnie przed każdym rozpoczęciem grillowania.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Telefon 22 1234 992
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium