Dlaczego szczotka to "must have"? Jaką wybrać? 0
Dlaczego szczotka to "must have"? Jaką wybrać?

Wieczorny zapach grilla w ogrodzie to znak, że mamy środek lata, a do pełni szczęścia brakuje tylko smaku świeżo zgrillowanego burgera, chyba że ma na sobie resztki marynaty teriyaki z ostatniego weekendu. Co zrobić w przypadku, kiedy czujemy zapach grilla nawet wtedy, kiedy go nie używamy? Czysty i zadbany grill będzie nam służył o wiele dłużej, a potrawy, które na nim przyrządzisz, zawsze będą smakowały wspaniale. Z pomocą przychodzi nieodłączny kompan naszego BBQ, czyli szczotka.
Dzięki niej
-Na bieżąco dbasz o swój Grill

-Chronisz go przed nieprzyjemnym zapachem
-Zapobiegasz przywieraniu potraw do rusztu
-Ograniczasz powstawanie korozji a nawet pleśni

No dobrze, funkcje mamy za sobą, ale dlaczego szczotka jest tak ważna?

Oczywiste są sprawy takie jak higiena czy ochrona przed korozją, o których już wspomniałem, ale warto także wspomnieć o tłuszczu gromadzącym się na żebrach rusztu, który z czasem zaczyna tworzyć twardą i trudną do usunięcia warstwę prowadzącą do korozji, co w efekcie osłabia konstrukcję samego rusztu. Kupując produkt Premium, wystarczy kilka ruchów przed, lub po grillowaniu, by zachować powierzchnie w dobrym stanie przez wiele, wiele lat. Ruszt zazwyczaj jest pokryty emalią porcelanową, lub spiekiem ceramicznym, co sprawia że jest odporny na ścieranie i możesz podczas czyszczenia bez obaw użyć siły.

Na zdjęciu poniżej są ruszty z dwóch różnych grilli. Jeden z nich jest czyszczony raz w miesiącu, drugi tylko raz w roku "na wiosnę".
Rozpoznasz który jest który? :)


 

Zanim przejdę do do drugiej części tytułu, odpowiem na kilka częstych pytań.

 "Czy szczotki z włosiem stalowym są bezpieczne?"
Szczotki z włosiem stalowym są prawdopodobnie najlepszą i najbardziej skuteczną opcją do usuwania zanieczyszczeń i resztek jedzenia z rusztów grilla. Jednakże, nie są one przeznaczone do użytku przez całe życie. Zalecamy wymianę szczotki kiedy włosie będzie w złym stanie. Zapobiegniesz wypadaniu metalowych drucików, które mogą finalnie wylądować w Twoim żołądku. Nie używałbyś swojej szczoteczki do zębów, do momentu aż zacznie się rozpadać, więc dlaczego szczotka do grilla miałaby być inna?

"Po co Mi szczotka palmowa?"
Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo szczotek z włosiem stalowym, gorąco polecamy szczotki Broil King z włosiem Palmowym. Te narzędzia są zatwierdzone przez CSA (Canadian Safety Association) oraz posiadają swój własny zestaw standardów bezpieczeństwa. Idealnie prawda? Nie do końca. Szczotki palmowe mają ograniczenie do 232°C, oraz ścierają się szybciej od standardowych. "Czy mogę szczotką nylonową wyczyścić ruszt?"
Została zaprojektowana  do użytku na zimnej powierzchni grilla. Sztywne nylonowe włosie bez problemu usuwa zanieczyszczenia i sprawia, że czyszczenie jest bardzo proste. Dla osób które obawiają się pozostałości szczotki na ruszcie. Szczotka odporna jest na temperaturę do 120°C i nie wolno jej myć w zmywarce.

Czyli - 1) wypalamy grilla 2) studzimy 3) szczotkujemy 4) zabezpieczamy olejem

 Jaką szczotkę powinieneś wybrać do swojego grilla?

Na to pytanie nie odpowiem. Zdecyduj sam która będzie odpowiednia. :)Propozycje od Broil King:

Szczotki Podstawowe
-Szeroka szczotka ze stalowym włosiem BROIL KING 65641

-Szeroka szczotka z włosiem palmowym BROIL KING 65648

-Szeroka szczotka z włosiem nylonowym BROIL KING 65643

 

Szczotki z drewnianym trzonkiem i długim włosiem HEAVY DUTY
-Szczotka do rusztów Heavy Duty BROIL KING 65229

-Szczotka do rusztów HD z palmy BROIL KING 65228

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Telefon 22 1234 992
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium