Grille do zabudowy. Co powinieneś wiedzieć?
Grille do zabudowy. Co powinieneś wiedzieć?
Grill do zabudowy, to tak naprawdę wielofunkcyjna kuchnia zewnętrzna dająca dużo przyjemności z gotowania na świeżym powietrzu dowolnych potraw. Na co tak naprawdę powinieneś zwrócić uwagę podczas projektowania zabudowy grilla gazowego? Co tak naprawdę powinieneś wiedzieć na początku? Przedstawię Ci teraz kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę w trakcie budowania Twojej wymarzonej kuchni zewnętrznej tak by wspólne przyrządzanie posiłków z rodziną czy przyjaciółmi było jeszcze przyjemniejsze.
Miejsce - Pierwszym kryterium branym pod uwagę jest oczywiście odpowiedni wybór miejsca na naszego grilla do zabudowy. Określ jakiej wielkości grilla potrzebujesz i możesz zainstalować, zarówno rozmiar rusztu grilla i jak i przestrzeni roboczej w postaci blatu ma ogromne znaczenie na ergonomię pracy n Twoim przyszłym grillu do zabudowy. W trakcie doboru miejsca zwróć uwagę na to w jakiej odległości będzie znajdował się grill od biesiadujących uczestników grillowych uczt, warto zoptymalizować tą przestrzeń tak byś mógł mieć stały kontakt z gośćmi, aniżeli miałbyś przebywać od nich w zbyt dużej odległości uniemożliwiającej uczestnictwo w spotkaniu. Kolejnym ważnym aspektem jest osłona grilla przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr deszcz czy śnieg. Oczywiście grille są wykonane z najwyższej jakości materiałów i można je okryć pokrowcem natomiast takie czynniki jak deszcz, lecące liście czy też śnieg wpływające latami na nasz sprzęt nie pozostaną bez znaczenia, warto grilla zadaszyć by nieprzyjemna aura pogodowa nie odebrała Ci przyjemności z grillowania nawet zimą czy też w trakcie deszczu. Dużym ułatwieniem jest również umiejscowienie grilla nieopodal wyjścia na ogródek, zapewni to krótszą drogę dotarcia do kuchni po pozostałe składniki czy przybory a także zminimalizuje konieczność odśnieżania w zimie.
Zabudowa kuchni zewnętrznej - Marka Broil King w swojej ofercie ma trzy linie grilli do zabudowy a są to: Baron, Regal oraz Imperial. Te flagowe modele producenta, występujące również w wersjach wolnostojących. Charakteryzują się fenomenalną trwałością i ponadprzeciętnymi właściwościami budowania grillowego smaku potrawy. Grille do zabudowy Broil King występują w wersjach 4, 5 oraz 6 palnikowych. Dodatkowo grill możesz doposażyć o palnik boczny w formie kuchenki jedno- lub dwupalnikowej, jej umieszczenie w kuchni zewnętrznej rozszerzy znacząco funkcjonalność całego zestawu, wykorzystać ją możesz do gotowania sosu, ryżu, zupy czy też smażenia na zewnątrz potraw, które generują intensywne zapachy niekiedy niechętnie wdychane we wnętrzu naszych domostw, i wiele wiele innych. Palnik boczny może być również palnikiem na podczerwień osiągającym temperatury ok.800°C, niech nie zmyli Cię nazwa bo ten palnik zasilany jest gazem zaś jego moc pozwala na błyskawiczne spiekanie mięsa z zewnątrz, co pozwoli utrzymać więcej wilgoci w mięsie i nada mu specyficzny i niepowtarzalny smak. To nie koniec zalet tego palnika, jego kolejnym równie ważnym atutem jest możliwość podgrzania woka do temperatury, która umożliwi nam prawdziwie azjatyckie stir-fry. Weź pod uwagę montaż rożna, jego właściwości pozwolą Ci na przyrządzenie wyjątkowych szaszłyków, soczystego kurczaka, kebaba czy nawet świetnej ryby lub zglazurowanych skrzydełek.
To co zrobisz na swojej zewnętrznej kuchni jest już tylko i wyłącznie w zakresie Twoich umiejętności i Twojej wyobraźni. Szczegółowe opisy każdego z tych modeli znajdziesz u nas na stronie internetowej. GRILLE DO ZABUDOWY
Zasilanie - Modele Broil King do zabudowy są zasilane dwiema wersjami gazu, mianowicie gazem propan-butan pochodzącym z butli oraz gazem ziemnym. Warto wiedzieć, że nie mogą być używane naprzemiennie, gdyż mają inne parametry i powinieneś dobrać grilla do właściwego źródła zasilania. Jeśli masz taką możliwość postaw na gaz ziemny. Grille gazowe Broil King funkcjonują tylko i wyłącznie z typem gazu E (dawniej GZ-50). Cena gazu ziemnego w przeliczeniu na m3 jest o wiele niższa, niż gaz kupowany w butli. Największą zaletą korzystania z instalacji gazu ziemnego jest brak zmartwień o kończący się gaz, jak to bywa w przypadku grilla zasilanego z butli, warto wtedy mieć pod ręką drugą by w połowie imprezy grill nie odmówił nam posłuszeństwa.
Warunki pogodowe - W trakcie doboru miejsca i zabudowy zwróćcie uwagę na wiatr. W chłodniejsze dni podmuchy wiatru mocno studzą grill podczas otwierania pokrywy oraz mogą być dla nas nieprzyjemne. Zadbajcie o odpowiednią osłonę od wiatru a także pomyślcie nad zadaszeniem. W deszczową pogodę umożliwi to grillowanie bez parasola i zapobiegnie zamoczeniu jedzenia, natomiast w upały osłoni nas od palącego słońca. Zastanówcie się też nad wyposażeniem swojej kuchni zewnętrznej w promienniki, które ogrzeją nas w chłodne dni. Rozwiązania te pozwolą nam przyjemnie spędzić czas gotując na dworze, nawet kiedy pogoda nie jest idealna.
Woda - Umycie warzyw, dolanie wody do zupy czy opłukanie rąk to benefity płynące z posiadania zlewu. Rozważcie podłączenie wody do swojej kuchni zewnętrznej, może się przydać. Jeśli się zdecydujecie na to rozwiązanie, nie zapomnijcie również o odpływie kanalizacyjnym czy też innym system utylizacji zużytej wody.
Prąd - Instalacja elektryczna pozwala rozbudować wyposażenie kuchni zewnętrznej o takie elementy jak rożen elektryczny czy lodówka, w której schłodzimy napoje oraz jedzenie. Prąd pozwoli także na zainstalowanie oświetlenia, które ułatwi nam gotowanie po zmierzchu a oświetlenie dekoracyjne nada wieczornemu grillowaniu unikalny klimat.
Szafki i blaty - W tym aspekcie możliwość personalizacji jest największa. Głównymi różnicami pomiędzy grillem wolnostojącym a grillem w zabudowie jest powierzchnia robocza blatu oraz rozmiar i ilość szafek a także wyposażenie jak chociażby zlew czy kosz na śmieci. Grill wolnostojący posiada znacznie mniejsze półki oraz szafki względem tego co oferuje zabudowa. Skorzystać możesz z wysokiej jakości gotowej zabudowy od marki Broil King lub zrobić to zupełnie po swojemu. Blaty mogą być wykonane z drewna akacjowego, dębowego, granitu, marmuru czy różnego rodzaju konglameratu.
Montaż - Pamiętajcie, że budowa kuchni zewnętrznej to inwestycja na długie lata. Tak samo jak przy doborze grilla i zabudowy nie warto sięgać po półśrodki. Jeśli nie potraficie sami zamontować zestawu, skorzystajcie z pomocy fachowców, którzy zrobią to szybciej, solidniej i bezpieczniej. Szczególnie ważne jest to w przypadku grilli zasilanych gazem ziemnym.
Skontaktuj się z nami! Z pewnością znajdziemy rozwiązanie na Twoje potrzeby zabudowy!